Ця стаття про мене. Мені так буде простіше передати вам інформацію. І, найімовірніше, в моїх словах ви побачите своє відображення, а можливо, й ні, але висновки ви зробите точно. Говорити я буду про бізнес-тренінги з продажів і загалом про тренерство.
Кожен амбітний і успішний менеджер з продажів або керівник відділу продажів бачить свій розвиток на кілька років вперед. Є 2 шляхи. Продовжити роботу в компанії і рости кар'єрними сходами, де все передбачувано, але в якийсь момент у вас обов'язково настане вигоряння або, як я це називаю, закінчиться термін придатності. Або почати допомагати величезній кількості людей ставши бізнес-тренером, адже необхідний досвід і знання вже у вас є.
Я обрав другий шлях, знаючи, що переді мною відкриваються додаткові можливості і перспективи, визнання і вдячність величезної кількості людей за передачу знань і особисту допомогу в досягненні цілей. Я не буду приховувати, що другим мотивувальним фактором для мене були й залишаються гроші, і тут їх набагато більше, ніж фіксована ставка і щомісячні бонуси керівника в міжнародній компанії. Але, якщо хтось із вас думає, що почати проводити бізнес-тренінги, занурившись у свій бізнес, легко, ви помиляєтеся, і дуже добре, що ви читаєте зараз ці рядки.
Я міг би написати про мої злети і падіння, як бізнес-тренера багато чого, що навіть кілька годин не вистачило б на прочитання. Я знаю, що багатьом було б цікаво почитати про мене в деталях, і я в майбутньому про це напишу, але вже в книзі з автобіографії. Зараз я хочу дати вам кілька корисних і безпомилкових порад, і якщо ви прислухаєтеся, у вас багато що вдасться з першого разу, обравши другий шлях.
1. Це експертність. Я вже наводив приклад у своїй книжці «Шах і Мат в активних продажах», що, працюючи в компаніях, ви маєте насамперед розвивати свій бренд, і тільки потім бренди компанії. Ви маєте бути справжнім професіоналом у тому, чим ви займаєтеся.
2. Наполегливість у досягненні мети. Ніщо у світі не замінить наполегливості. Це дуже добре продемонстровано у фільмі «The Founder» про засновників мережі ресторанів «MacDonalds». Подивіться цей фільм, він обов'язково додасть вам впевненості. Ви маєте вірити в себе навіть тоді, коли ваше оточення почне сумніватися в вас і пропонувати вам повернутися на ставку. Вам від цього нікуди не дітися на перших етапах розвитку бізнесу. Просто будьте до цього готові.
3. Фінансова «подушка». Ухвалюючи рішення піти у свій бізнес і проводити тренінги з продажу та інших тем, ви маєте розуміти, що перший час буде складно. У вас має бути фінансовий запас мінімум на рік.
4. План дій з просування своїх послуг. Цей пункт дуже важливий! Методом проб і помилок тут діяти не можна. За перших кілька років просування своїх послуг я витратив усі свої заощадження практично даремно, можете мені вірити. Вам потрібен консультант, колега, партнер, людина, яка пройшла цей етап і зможе вам підказати, як інвестувати з першого разу правильно. У цій статті я не пропоную вам свої послуги, я пишу її з іншою метою.
5. Розвивайтеся. Незважаючи на те, що ви вважаєте себе експертом у сфері продажів, а ви таким і є, продовжуйте навчатися у професіоналів, відвідуючи різні заходи. Залучайте клієнтів не тільки за допомогою платної реклами в пошукових системах і соціальних мережах, а й самостійно, за допомогою «холодних» дзвінків і особистих зустрічей. Ці навички дадуть вам змогу щодня доводити вашу експертність у процесі навчання, бо частина аудиторії обов'язково захоче показати і проявити себе, що вони професійніші за тренера. Не дайте їм цього зробити!
6. Поважайте і любіть людей. Ніколи не ображайте учасників тренінгу. Не показуйте, що ви вищі за аудиторію і вам дозволено більше. Допомагайте, поважайте чужі думки, прислухайтеся до зворотного зв'язку і робіть висновки.
Я сподіваюся, що 6 пунктів вище допоможуть вам прийняти правильне рішення.
З повагою, Владислав Шах.
Засновник і бізнес тренер компанії «Target».
Детальніше про Владислава Шаха та його авторські тренінги можна дізнатися на особистому сайті vladshakh.com.ua